FILA ORTHODONTICS

Witajcie. Nazywam się Kamil Stefański. Jestem współwłaścicielem gabinetu ortodontycznego w Katowicach.

Dlaczego chcieliście zmienić dotychczasowy program?

Do zmiany oprogramowania do zarządzania gabinetem skłoniło nas kilka rzeczy. Z mojego punktu widzenia taka najważniejsza to był między innymi dostęp zdalny do karty pacjenta i do naszych opisów. Dlatego zdarza się, że często plan leczenia tworzę poza gabinetem. W związku z tym jest to dla mnie bardzo ważna funkcja, aby móc się zdalnie zalogować do karty pacjenta, móc podejrzeć coś napisać, coś dopisać, czasem coś delikatnie zmienić.

Czy widzicie jakieś korzyści po wdrożeniu IQ Dental?

Z punktu widzenia lekarza bardzo ważną funkcją w IQ Dental jest delegowanie zadań. Dzięki modułowi zadań mogę w jasny klarowny sposób zapisać pewne polecenia pozostałym członkom zespołu jednocześnie mając pewność, że te zadania zostaną zrealizowane a dany aparat dla pacjenta w odpowiednim dniu będzie przygotowany. Kolejną taką ważną rzeczą dla mnie jest możliwość tworzenia szablonów planów leczenia. W ortodoncji często plany leczenia powtarzają się a więc w łatwy sposób mogę stworzyć dany szablon np. pod leczenie aparatem stałym, kosmetycznym, metalowym tudzież samoligaturującym lub pod np. leczenie aparatem nakładkowym. Wówczas tworząc plan leczenia dla nowego pacjenta odczytuję go z szablonu nie tracąc przy tym czasu na wprowadzanie każdej pozycji osobno, co jednocześnie jest bardzo użyteczne, dlatego że nie boję się, że którejś pozycji kluczowej pominę a często zdarzało mi się kiedy nie miałem w programach do prowadzenia gabinetu opcji szablonu planu leczenia.
W IQ Dental jest jeszcze jedna fantastyczna funkcja mianowicie ortodoncji, którzy mają gabinety wielospecjalistyczne i zajmują się konsultacją i rozdzielaniem leczenia na innych specjalistów jak na przykład leczenie zachowawcze, endodoncja, chirurgia skorzystają na pewno z funkcji inteligentnego generowania planów leczeń i procedur. Mianowicie wykonując dobrze diagram zębowy program automatycznie w sposób inteligentny tworzy nam ramowy plan leczenia z procedurami, które powinny zostać u danego pacjenta wykonane co zdecydowanie zaoszczędza czas takiego lekarza jak i zwiększa skuteczność, bo po prostu lekarz nie pominie żadnej koniecznej procedury, która u danego pacjenta powinna zostać wykonana.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram