DENTAL CARE

Nazywam się Katarzyna Magdzik, pracuję w gabinecie stomatologicznym Dental Care w Tychach. Jestem managerem oraz higienistką stomatologiczną.

Dlaczego chcieliście zmienić dotychczasowy program?

Tak szczerze to tak naprawdę zaczęliśmy poszukiwania w związku ze zmieniającymi się przepisami prawa. Obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej traktowaliśmy początkowo jak obowiązek. Przykry obowiązek bo dużo łatwiej było nam wszystko odnotować w kartotece w wolnym czasie w pracy w gabinecie. Natomiast okazało się, że elektroniczna dokumentacja usprawniła pracę całego gabinetu, całego zespołu dużo łatwiej i klarownie wszystkie wizyty zaczęły być przedstawiane. Również pacjenci mogli mieć w to wgląd.

Przed jakimi obawami mierzyliście się przed przystąpieniem do IQ Dental?

Jak każda placówka mierzyliśmy się z wieloma wyzwaniami i obawami związanymi przede wszystkim z bezpieczeństwem danych. Jednak dane są przechowywane na serwerach zewnętrznych. Nie są u nas w gabinecie co wydawało nam się początkowo być dużym problemem. Natomiast firma zapewniała nas, że dane są przechowywane w odpowiedni sposób na odpowiednich serwerach w różnych miejscach i są gromadzone w jednym miejscu. Pokazali nam wszystkie swoje badania dotyczące bezpieczeństwa danych osobowych. Dzięki temu skłonili nas ku temu, że zaufaliśmy im. Nie żałujemy tej decyzji do dnia dzisiejszego. 

Czy widzicie jakieś korzyści po wdrożeniu IQ Dental?

Widzimy same korzyści płynące ze zmiany oprogramowania w gabinecie. Zarówno widzą je nasi lekarze, którzy kartoteki mogą prowadzić w sposób ułatwiony. Wszystko jest bardzo czytelne i klarowne. Nie ma konieczności szukania gdzieś w kartach papierowych opisów z ostatnich wizyt, gdyż wszystko jest widoczne w jednym miejscu. Higienistki przeprowadzające instruktaże higieny korzystają z pomocy filmików zamieszczonych w programach i pokazują pacjentom korzyści płynące z dbania o higienę jamy ustnej. A rejestracja, ta chyba wychwala ten program najbardziej. Ma w końcu ułatwione zadanie w poszukiwaniu wolnych terminów dla pacjenta. Higiena pracy, przejrzystość grafików jest fenomenalna w tym oprogramowaniu. 

Jak ocenianie współpracę z zespołem IQ Dental?

Zespół IQ Dental zajął się nami od samego początku. Nie była to tylko i wyłącznie sprzedaż oprogramowania lecz cała opieka i wdrożenie tego oprogramowania w naszej klinice, co nie było łatwe. Pracujemy z czternastoma lekarzami w czterech gabinetach codziennie od 8 rano do 20-21 więc czasu mamy niewiele. W weekendy pracujemy również więc zarówno od nas jak i od firmy IQ Dental wymagało to wielu poświęceń i różnych dziwnych godzin pracy. Sprostali zadaniom w stu procentach do tej pory a pracujemy z systemem od roku. Możemy liczyć na ich pomoc w momencie kiedy zapomnimy gdzie jakiś mały szczegół został ukryty. Bardzo polecam współpracę z całym Help Deskiem. 

Czy polecicie IQ Dental innym gabinetom stomatologicznym?

Jeżeli macie ochotę na to żeby wasza praca w końcu stała się bardziej wydajna lepsza i przyjemniejsza, żebyście mieli czas nie tylko na pracę ale również na życie prywatne i związane z nim przyjemności to ten program jest właśnie dla was. Świetnie spełnia swoją rolę zarówno jeżeli chodzi o obsługę gabinetu zarządzanie nim jak i o prowadzenie rejestracji i obsługę pacjentów czy też elektronicznej dokumentacji medycznej.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram