Nazywam się Piotr Przecherski jestem współwłaścicielem i zarządzam pracą gabinetu ortodontycznego w Katowicach. 

Dlaczego chcieliście zmienić dotychczasowy program?

Poszukiwałem programu, który umożliwi mi efektywne koordynowanie pracy mojego zespołu nawet wtedy kiedy nie jestem na miejscu. Dzięki IQ Dental mogę to robić nawet z tabletu czy telefonu komórkowego. Nie jest to żaden problem abym komunikował się i delegował zadania do pojedynczych członków swojego zespołu. 

Z jakimi obawami mierzyliście się przed przystąpieniem do IQ Dental?

Przed ostateczną decyzją o zakupie IQ Dental właściwie jedyne czego obawiałem się to problem migracji dotychczasowych danych naszych pacjentów. Muszę przyznać że zespół IQ Dental zrobił to naprawdę perfekcyjnie i elastycznie przeszliśmy z dnia na dzień do pracy z nowym oprogramowaniem mając wszystkie poprzednie dane. Obawiałem się również jak szybko mój zespół będzie dobrze i efektywnie pracował w nowym oprogramowaniu. To okazało się również bardzo miłym zaskoczeniem. Po dwugodzinnym szkoleniu mój zespół wiedział wszystko czego trzeba aby zupełnie bezproblemowo pracować w IQ Dental.

Czy widzicie jakieś korzyści po wdrożeniu IQ Dental?

Przejście na IQ Dental bardzo usprawniło pracę w moim gabinecie ale również komunikację moją z poszczególnymi pracownikami. Dzięki temu zacząłem również mierzyć konwersje z konsultacji i mam na bieżąco dostęp do raportów generowanych na każdym etapie leczenia pacjenta. Dodatkową zachętą do zakupu IQ Dental były bardzo niskie koszty w porównaniu do rocznej opieki serwisowej programu, który miałem dotychczas.

Nazywam się Katarzyna Magdzik, pracuję w gabinecie stomatologicznym Dental Care w Tychach. Jestem managerem oraz higienistką stomatologiczną.

Dlaczego chcieliście zmienić dotychczasowy program?

Tak szczerze to tak naprawdę zaczęliśmy poszukiwania w związku ze zmieniającymi się przepisami prawa. Obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej traktowaliśmy początkowo jak obowiązek. Przykry obowiązek bo dużo łatwiej było nam wszystko odnotować w kartotece w wolnym czasie w pracy w gabinecie. Natomiast okazało się, że elektroniczna dokumentacja usprawniła pracę całego gabinetu, całego zespołu dużo łatwiej i klarownie wszystkie wizyty zaczęły być przedstawiane. Również pacjenci mogli mieć w to wgląd.

Przed jakimi obawami mierzyliście się przed przystąpieniem do IQ Dental?

Jak każda placówka mierzyliśmy się z wieloma wyzwaniami i obawami związanymi przede wszystkim z bezpieczeństwem danych. Jednak dane są przechowywane na serwerach zewnętrznych. Nie są u nas w gabinecie co wydawało nam się początkowo być dużym problemem. Natomiast firma zapewniała nas, że dane są przechowywane w odpowiedni sposób na odpowiednich serwerach w różnych miejscach i są gromadzone w jednym miejscu. Pokazali nam wszystkie swoje badania dotyczące bezpieczeństwa danych osobowych. Dzięki temu skłonili nas ku temu, że zaufaliśmy im. Nie żałujemy tej decyzji do dnia dzisiejszego. 

Czy widzicie jakieś korzyści po wdrożeniu IQ Dental?

Widzimy same korzyści płynące ze zmiany oprogramowania w gabinecie. Zarówno widzą je nasi lekarze, którzy kartoteki mogą prowadzić w sposób ułatwiony. Wszystko jest bardzo czytelne i klarowne. Nie ma konieczności szukania gdzieś w kartach papierowych opisów z ostatnich wizyt, gdyż wszystko jest widoczne w jednym miejscu. Higienistki przeprowadzające instruktaże higieny korzystają z pomocy filmików zamieszczonych w programach i pokazują pacjentom korzyści płynące z dbania o higienę jamy ustnej. A rejestracja, ta chyba wychwala ten program najbardziej. Ma w końcu ułatwione zadanie w poszukiwaniu wolnych terminów dla pacjenta. Higiena pracy, przejrzystość grafików jest fenomenalna w tym oprogramowaniu. 

Jak ocenianie współpracę z zespołem IQ Dental?

Zespół IQ Dental zajął się nami od samego początku. Nie była to tylko i wyłącznie sprzedaż oprogramowania lecz cała opieka i wdrożenie tego oprogramowania w naszej klinice, co nie było łatwe. Pracujemy z czternastoma lekarzami w czterech gabinetach codziennie od 8 rano do 20-21 więc czasu mamy niewiele. W weekendy pracujemy również więc zarówno od nas jak i od firmy IQ Dental wymagało to wielu poświęceń i różnych dziwnych godzin pracy. Sprostali zadaniom w stu procentach do tej pory a pracujemy z systemem od roku. Możemy liczyć na ich pomoc w momencie kiedy zapomnimy gdzie jakiś mały szczegół został ukryty. Bardzo polecam współpracę z całym Help Deskiem. 

Czy polecicie IQ Dental innym gabinetom stomatologicznym?

Jeżeli macie ochotę na to żeby wasza praca w końcu stała się bardziej wydajna lepsza i przyjemniejsza, żebyście mieli czas nie tylko na pracę ale również na życie prywatne i związane z nim przyjemności to ten program jest właśnie dla was. Świetnie spełnia swoją rolę zarówno jeżeli chodzi o obsługę gabinetu zarządzanie nim jak i o prowadzenie rejestracji i obsługę pacjentów czy też elektronicznej dokumentacji medycznej.

Cześć na imię mam Igor Gortat. Pracuję w tej branży stomatologicznej od siedmiu lat. Zaczynałem od dwóch stanowisk. Aktualnie mam cztery fotele w Łodzi. 

Dlaczego chcieliście zmienić dotychczasowy program?

Zdecydowaliśmy się na zmianę programu. Wcześniej korzystaliśmy z innego programu chmurowego, który nie do końca nam odpowiadał. Tutaj rozwiązania IQ Dental w moim gabinecie myślę, że będą się o wiele lepiej sprawdzały. Już sprawdzają się lepiej. Jeszcze nie wszystko wdrożyliśmy, wdrażamy to krok po kroku. Moi lekarze są zadowoleni, moje asystentki również. Mój zespół przekonał się, że jest to dobry, fajny produkt, który ułatwia pracę z pacjentem, który jest w stanie przekonać pacjenta do lepszej jakości leczenia, żeby wybrał lepsze opcje leczenia dla niego. 

Przed jakimi obawami mierzyliście się przed przystąpieniem do IQ Dental?

Ja nie miałem żadnych obaw. Już wcześniej pracowałem na takim programie i uważam że program chmurowy to najlepsza forma programu. Wcześniej pracowaliśmy na programie chmurowym i nie widzę żadnych przeciwwskazań żebyśmy nie mieli dalej tego kontynuować. Jest to dla mnie super rozwiązanie ponieważ praca w domu również jest możliwa.

Czy widzicie jakieś korzyści po wdrożeniu IQ Dental?

Powiem szczerze dla mnie jako inwestora największym zaskoczeniem był wzrost przychodów gabinetu dzięki możliwości wyliczenia odpowiedniej procedury. Ile ona powinna kosztować, jaki czas lekarz musi poświęcić na daną procedurę, w jaką reklamę inwestować, którą reklamę wykluczyć. Ja np. w swoim gabinecie nie dopuszczam do zapisania pacjenta bez możliwości zaznaczenia z jakiej reklamy ten pacjent do nas przybył. W którego lekarza warto inwestować, który lekarz jest nierentowny, który lekarz jest rentowny. Jaka procedura przynosi mi realny zysk a która przynosi mi stratę. Ale realnie naprawdę ten wzrost dochodów dla mnie jest odczuwalny. Tak moi lekarze widzą wzrost dochodów. Mój zespół dzięki można powiedzieć po części temu programowi też zwiększa się. Dzięki zauważalnemu wzrostowi przychodów mogę dalej bezpiecznie inwestować w klinikę w rozwój, w rozwój mojego zespołu, rozwój sprzętu. Nie siedzę w miejscu tylko ciągle dzięki temu jesteśmy w stanie zapełniać bazę pacjentów. Wiemy w jaką reklamę musimy uderzyć.

Jak ocenianie współpracę z zespołem IQ Dental?

Z pełną świadomością mogę powiedzieć że jest to super profesjonalny zespół, który odpowiada bardzo sprawnie, bardzo szybko, bardzo rzeczowo nie lejąc wody, który realnie zdaje sobie sprawę z moich potrzeb. Kiedy zadaję pytanie otrzymuję czystą klarowną odpowiedź.

Czy polecicie IQ Dental innym gabinetom stomatologicznym?

Czy poleciłbym IQ Dental? Tak, z miłą chęcią go polecę każdemu.

Nazywam się Łukasz Bańczyk. Prowadzę gabinet pięciofotelowy w Częstochowie.

Dlaczego chcieliście zmienić dotychczasowy program?

W zeszłym roku podjęliśmy decyzję o zmianie systemu ze względu na to, że oprócz stomatologii w naszej klinice znajduje się również wiele innych poradni, blok operacyjny. Mieliśmy jeden wspólny program, który obejmował te wszystkie dziedziny. On nie był zły ale nie był dostosowany do stomatologii. Miał mało funkcji przydatnych stricte lekarzom stomatologów więc rozpoczęliśmy poszukiwania różnych programów. Zastanawialiśmy się nad tym bardzo długo bo wiadomo, że żeby dobrze wybrać program do obsługi pacjenta to jest bardzo bardzo kluczowe ze względu na to, że każda kolejna zmiana niesie za sobą naukę całego personelu od nowa. Więc chcieliśmy bardzo dobrze ten program wybrać tak, żebyśmy nie musieli go przez wiele lat zmieniać. Zdecydowaliśmy się na IQ Dental przede wszystkim dlatego, że jest on w chmurze i jest on dostępny z każdego miejsca można powiedzieć na ziemi. Mamy do tego pełen dostęp w każdej chwili o każdej porze dnia i nocy. Tą drugą ważną dla mnie rzeczą jeżeli chodzi o IQ Dental jest to, że możemy tworzyć tam bardzo bardzo kompleksowe i bardzo dokładne plany leczenia, które możemy następnie przestawiać pacjentom. Możemy komunikować się z innymi lekarzami, którzy pracują u nas w klinice, żeby ten plan jak najbardziej zrealizować synchronicznie i z jak najlepszym dla pacjenta.

Przed jakimi obawami mierzyliście się przed przystąpieniem do IQ Dental?

Jeżeli chodzi o wątpliwości mieliśmy tylko dwie. Pierwsza to jest to, że jest to w chmurze. A druga oczywiście cały personel miał obawy jak będzie ze zmianą i nauką nowego programu, ale to wiadomo obojętnie jaki program się zmienia ta obawa jest zawsze gdyż trzeba się wszystkiego nauczyć od początku. Ale program IQ Dental jest na tyle intuicyjny że cały personel w ciągu tygodnia opanował go na tyle, żeby można było z niego bez najmniejszego problemu korzystać. Oczywiście codziennie odkrywamy nowe funkcje, które nam się przydają w planowaniu leczenia, w rozmowie z pacjentami, w konsultacjach możemy pokazywać problemy. Bardzo fajne są animacje, które pacjentom to unaoczniają. W bardzo prosty sposób możemy im to przekazać i wtedy oni doskonale wiedzą o czym mówimy i w czym jest problem. 

Czy widzicie jakieś korzyści po wdrożeniu IQ Dental?

Jeżeli chodzi o korzyści dla mnie jako lekarza tak jak już wspominałem największą korzyścią jest możliwość napisania i później kontrolowania planu leczenia. Na jakim etapie ten plan leczenia jest w danym momencie u danego pacjenta. Możemy w każdej chwili do tego wrócić, sprawdzić czy ten pacjent jest umówiony na kolejne wizyty. To jest bardzo bardzo przydatne jeżeli chodzi o moją funkcję lekarza. Jeżeli chodzi o funkcję właściciela gabinetu to bardzo fajnym narzędziem jest to, że w każdej chwili mogę sprawdzić statystyki. Dzięki możliwości kontroli ilości pacjentów i obrotu możemy sprawdzać czy nasze cele na dany miesiąc zostały założone czy z budżetuje się nam cały plan na dany miesiąc. Bardzo fajny w IQ Dental jest też moduł zadań dzięki któremu możemy się całym zespołem komunikować. Recepcja może sobie przepisywać zadania, może przepisywać zadania lekarza, może przypisywać zadania asystentką. Dzięki temu żaden detal w klinice nam nie umyka bo on zawsze wisi i każdy ma do niego dostęp o każdej porze dnia i może to zadanie zrealizować. Na pewno ono nie zostanie pominięte. Bardzo fajną funkcją jest możliwość otagowania zdjęć w IQ Dental i dzięki temu możemy po danych w bardzo szybki sposób wyszukiwać zdjęcia, które są potrzebne do prezentacji na szkolenia dla lekarzy czy do rozmowy o pacjencie z innym lekarzem w klinice. To jest bardzo bardzo fajna i przydatna funkcja. 

Jak ocenianie współpracę z zespołem IQ Dental?

Wdrażanie programu w naszej klinice było bardzo proste ze względu na to, że mieliśmy ciągle wsparcie z help deskiem z konsultantami którzy nas wdrażali. Nie musieliśmy robić zebrania wspólnego na którym są wszyscy, tylko w każdym momencie ktokolwiek nie miał problemu mógł się połączyć z konsultantem i w danym momencie jego problem był praktycznie natychmiast rozwiązywany, co bardzo przyspieszyło cały program wdrażania. Myślę, że po dwóch tygodniach byliśmy praktycznie gotowi całkowicie do tego żeby przejść na IQ Dental.

Czy polecicie IQ Dental innym gabinetom stomatologicznym?

Myślę, że śmiało mogę wam wszystkim zarekomendować ten program jeżeli prowadzicie czy to pojedyncze gabinety czy naprawdę duże kliniki. Ten program nadaje się w stu procentach. Jest bardzo intuicyjny i zawsze porównuję go do intuicji w iPhone'ach tu praktycznie jeżeli ma się jakieś wyczucie to ciężko się zgubić. Program prowadzi za rękę więc bardzo bardzo polecam.

Nazywam się Jacek Polak.

Jestem właścicielem

3-stanowiskowego gabinetu Stomatologia Polak, który mieści się w Lędzinach w województwie śląskim.

Dlaczego chcieliście zmienić dotychczasowy program?

Głównym powodem zmiany programu było to, że szukaliśmy możliwości pracy zdalnej. Niestety poprzedni program nam tego nie udostępniał, ponieważ była to przypisana licencja do danego stanowiska komputerowego. I tak naprawdę praca z kartoteką pacjenta mogła się odbywać wyłącznie w trakcie pracy gabinetu. Kolejnym powodem dla którego zmieniliśmy chcieliśmy zmienić program była kwestia obsługi serwisowej, bardzo często pojawiające się błędy. Po zgłoszeniu musieliśmy czekać przez kilka dni a nawet tygodnie na ich rozwiązanie. W obecnej sytuacji wygląda to dużo dużo sprawniej. 

Z jakimi obawami mierzyliście się przed przystąpieniem do IQ Dental?

Główną obawą była kwestia przeniesienia bazy danych pacjentów czy te dane zostaną w pełni zachowane i czy dostęp do nich będzie tak samo łatwy jak w poprzednim programie, czy nie będzie tutaj jakichś braków z poprzedniej dokumentacji. 

Czy widzicie jakieś korzyści po wdrożeniu IQ Dental?

Po wprowadzeniu programu IQ Dental zauważyliśmy olbrzymią zmianę chociażby w tej kwestii, że program pozwala nam dużo lepiej komunikować się zarówno z pacjentami jak i wewnątrz zespołu. Program pozwala dużo sprawniej prezentować plany leczenia pacjentom dzięki fajnym wizualizacją, które są wbudowane w możliwość programu. Pozwolił nam to na czym mi bardzo zależało na dużo lepszej komunikacji wewnątrz zespołu. Większość danych pacjentów obecnej sytuacji mamy zcyfryzowanych. Brakowało nam tylko miejsca, w którym moglibyśmy tymi wszystkimi danymi zarządzać i w ten sposób prowadzić nawet zdalne konsultacje między specjalistami udostępniając im całą bazę a nawet tworząc wewnątrz programu zadania przypisane do danego lekarza. Dzięki temu oszczędzamy czas lekarzy i przyspieszamy pewne procesy diagnostyczne. Właśnie dzięki tej możliwości. 

Jak ocenianie współpracę z zespołem IQ Dental?

Osobiście bardzo pozytywnie oceniam całą współpracę z supportem IQ Dental. Dotyczy to zarówno takich drobnych pytań, które pojawiają się w trakcie wdrażania i pracy nad w programie. Dzięki funkcji Help Desk ta odpowiedź jest praktycznie natychmiastowa. Natomiast drugim aspektem bardzo pozytywnym dla mnie jest to, że program jest bardzo rozwojowy i cały support jest bardzo otwarty na pewne uwagi odnośnie dalszego rozwoju programu, co pozwala nam też na tym etapie troszeczkę dostosować ten program pod nasze indywidualne potrzeby. 

Czy polecicie IQ Dental innym gabinetom stomatologicznym?

Osobiście każdej osobie, każdej placówce, która planuje wejść w elektroniczną ewidencję medyczną bądź planuje zmianę obecnego systemu poleciłbym program IQ Dental.

Andrzej Dudek Focus Promedi. Prowadzę gabinet zajmujący się stomatologią estetyczną, protetyką i implantologią. 

Dlaczego chcieliście zmienić dotychczasowy program?

W pewnym momencie coraz bardziej narastała ilość dokumentacji papierowej. Po kupowaniu kolejnych szafek na tą dokumentację zdecydowaliśmy się, że trzeba usprawnić pracę. Pomyśleliśmy o elektronicznej dokumentacji, ale takiej która ułatwiałaby pracę a nie utrudniała, żeby po prostu nasz work flow był w dalszym ciągu tutaj zachowany. W zasadzie przed wyborem programu przeanalizowałem sporą część rynku programów i na początku zadałem sobie pytanie czy chciałbym aby to była dokumentacja stacjonarna instalowana na komputerze czy może czy po prostu online w chmurze. Z każdym z tych rozwiązań wiążą się pewne zalety i wady. Po analizie doszedłem do wniosku, że jednak o wiele lepsza będzie dokumentacja utrzymywana w chmurze. Wiąże się to z tym, że w przypadku gdybyśmy chcieli choćby skorzystać z innego komputera czy rozbudować w jakiś sposób stanowiska komputerowe musielibyśmy tutaj korzystać albo z pomocy informatyków albo po prostu dodatkowe instalacje programu przeprowadzać. W przypadku programu w chmurze mamy to wszystko po prostu załatwione. Odpalamy na dowolnym systemie operacyjnym i mamy dojście na dowolnym stanowisku do dokumentacji. W przypadku jakiejś awarii komputera czy jakiejś potrzeby dojścia do tej dokumentacji w innym miejscu również nie stanowi to żadnego problemu również z urządzeń mobilnych. Także tutaj zdecydowaliśmy się na rozwiązanie chmurowe. Jeśli chodzi o IQ Dental to kilka zalet. Przede wszystkim pojawiła się mianowicie bardzo przejrzysta oferta. Jeżeli chodzi o konkurencyjne firmy, żeby uzyskać właściwą funkcjonalność okazało się, że trzeba było dokupować kolejne moduły. W przypadku IQ Dental w zasadzie wszystkie możliwości mamy dane, sami sobie wybieramy te, które chcemy, które są nam potrzebne, z których chcemy po prostu skorzystać. W miarę upływu czasu pojawiają się konieczności jakiś nowych funkcjonalności i w tym przypadku IQ Dental zapewnia taką możliwość. Sam miałem możliwość zgłoszenia kilku uwag, które dość szybko zostały do oprogramowania zaimplementowane. I przede wszystkim tutaj wierzę, że w dalszym ciągu ten program będzie rozwijany i będzie udoskonalany. 

Z jakimi obawami mierzyliście się przed przystąpieniem do IQ Dental?

Mieliśmy kilka obaw. Wszystkie te obawy udało mi się wyeliminować po okresie testowym. Kupując program w zasadzie nie miałem większych wątpliwości. W trakcie okresu testowego sprawdzałem różne funkcjonalności programu. Oczywiście wtedy kilka funkcji wydawało się, że mogłyby być lepiej wykonane. W trakcie już użytkowania programu one zostały poprawione, co należy uznać za bardzo dużą korzyść, ponieważ zespół IQ Dental cały czas pracuje nad tym programem i jest on coraz lepszy. Szczególnie w czasie okresu testowego zaciekawiła mnie funkcja liczenia rentowności procedur. Wiele razy próbowałem to sam liczyć używając arkuszy Excela. Było to dosyć czasochłonne, wymagało wprowadzenia wielu danych w programie. W IQ Dental okazało się że jest taka funkcja wbudowana. Można obliczyć sobie w dość łatwy sposób wprowadzając dane finansowe do programu ile dana procedura przynosi zysku lub też czy przypadkiem nie przynosi strat. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu okazało się iż część procedur, które mieliśmy delikatnie mówiąc nie wpływała korzystnie na finanse firmy. W związku z tym już w okresie testowym zdecydowałem się zmodyfikować nieco cennik i okazało się, że przyniosło to wymierne korzyści. Obecnie od czasu do czasu też korzystam z tego modułu celem sprawdzenia i aktualizacji jak obecnie w czasie zmieniających się cen wszystkiego ta rentowność poszczególnych procedur wygląda. Bardzo ułatwia to taką ocenę. 

Czy widzicie jakieś korzyści po wdrożeniu IQ Dental?

Przede wszystkim nie musimy docierać za każdym razem do papierowej dokumentacji więc możemy szybciej rozpocząć wizytę. W pewien sposób też program tutaj dyscyplinuje do wypełniania tej dokumentacji medycznej na bieżąco, ponieważ powinno się to odbywać w trakcie wizyty. I też tutaj jest to zapewnione, ponieważ wizytę otwieramy i zamykamy w momencie kiedy pacjent jest w gabinecie, kiedy ta wizyta jest przeprowadzana.

Program bardzo ułatwia wpisywanie również procedur typu ICD 9 ICD 10 ponieważ wiele z tych procedur jest dodawanych automatycznie. Skąd stąd jest skrócenie czasu wpisów. Dodatkowo możemy jeszcze używać szablonów opisów, które też również znacząco skracają opisywanie wizyty. 

Jak ocenianie współpracę z zespołem IQ Dental?

Współpraca jest bardzo dobra w każdym momencie, kiedy przychodzi mi do głowy jakiś pomysł. Dzieliłem się tymi pomysłami z zespołem. Nie byłem wcale przekonany, że akurat wszystkim mogą się spodobać. Jednak kilka z nich zostało wprowadzonych co mnie bardzo cieszy. Dodatkowo w przypadku programu kiedy na początku mieliśmy trudności z obsługą wystarczyło wykonać jeden telefon i w zasadzie taka pomoc była na bieżąco udzielana. 

Czy polecicie IQ Dental innym gabinetom stomatologicznym?

Zdecydowanie polecam. Jeżeli chodzi o grupę docelową to mamy duże kliniki i takie mniejsze kameralne gabinety tak jak mój. Akurat w naszym przypadku myśląc o dalszym rozwoju też chciałem żeby ten program mógł jednocześnie tutaj z nami odpowiednie funkcjonalności dodawać. I w przypadku IQ Dental jest możliwość korzystania z tego w tej części oprogramowania, którą się chce wykorzystać. Także tutaj w tym przypadku jesteśmy bardzo bardzo zadowoleni.

Dzień dobry, nazywam się Aneta Grochowina. Jestem lekarzem stomatologiem, prowadzę w Łodzi autorską klinikę stomatologiczną Aneta Clinic Dental Art.

Dlaczego chcieliście zmienić dotychczasowy program?

Przez kilka lat korzystałam z w sumie dwóch programów do obsługi pacjentów wykorzystywanych głównie jako kalendarz i bazę pacjentów. Nigdy nie korzystałam z elektronicznej dokumentacji medycznej a z uwagi na wymogi prawa musiałam się zdecydować na jakiś program. W zasadzie tak naprawdę zrządzenie losu zdecydowało o tym, że natrafiłam na IQ Dental. I oczywiście nie żałuję. 

Przed jakimi obawami mierzyliście się przed przystąpieniem do IQ Dental?

W zasadzie nie mam najmniejszych wątpliwości przed zakupem oprogramowania, ponieważ zanim podjęłam decyzję o jego zakupie wzięłam udział w kilku webinarach wprowadzających i program tak bardzo mi się spodobał, że miałam możliwość przetestowania w wersji demo i w momencie kiedy podjęłam decyzję o jego zakupie po prostu byłam pewna, że jest to dobre oprogramowanie. 

Czy widzicie jakieś korzyści po wdrożeniu IQ Dental?

Widzę bardzo dużo korzyści a przede wszystkim fakt, że to oprogramowanie ma własne animacje edukacyjne dla pacjentów. W związku z czym w momencie omawiania planów leczenia czy informowaniu pacjentów o sytuacji w jamie ustnej korzystamy z tych filmów, multimediów. I to znakomicie działa na pacjentów. Pacjenci rozumieją to co do nich mówimy i co chcemy im przekazać. Poza tym grafik, kalendarz w IQ Detal jest bardzo czytelny, bardzo przejrzysty. W zasadzie cały personel mojej klinice jest bardzo zadowolony z kilku IQ Dental. Zaczęłam wykorzystywać statystyki, które są dostępne w oprogramowaniu. Z nich można wyczytać naprawdę bardzo dużo istotnych informacji, których do tej pory tak naprawdę nie miałam możliwości nawet wprowadzić bo nigdy na to nie było czasu. Natomiast tutaj są same gotowce w związku z czym korzyści w IQ Dental jest mnóstwo i uważam, że nie ma drugiego takiego programu w chwili obecnej na rynku. 

Jak ocenianie współpracę z zespołem IQ Dental?

Cały zespół IQ Dental jest obecnie nastawiony bardzo na klienta i bardzo liczę na to, że to się nie zmieni. Reakcja jest natychmiastowa. W momencie kiedy napiszemy jakąkolwiek informację do Help Desk to odpowiedź przychodzi w ciągu kilku minut. W związku z czym uważam, że w tym momencie jest to na szóstkę. 

Czy polecicie IQ Dental innym gabinetom stomatologicznym?

Zdecydowanie polecam IQ Dental. Ale tak jak powiedziałam miałam doświadczenie do tej pory tylko z dwoma programami. W zasadzie przez to, że zaspokaja wszelkie nasze potrzeby obecnie nie czuję potrzeby aby szukać czegokolwiek innego. Poza tym wiem że IQ Dental będzie się rozwijał, będzie miał dodatkowe opcje, funkcje. I rzeczywiście obserwuję to, że jeżeli cokolwiek jest obiecane IQ Dental to jest to zrobione.

Witajcie. Nazywam się Kamil Stefański. Jestem współwłaścicielem gabinetu ortodontycznego w Katowicach.

Dlaczego chcieliście zmienić dotychczasowy program?

Do zmiany oprogramowania do zarządzania gabinetem skłoniło nas kilka rzeczy. Z mojego punktu widzenia taka najważniejsza to był między innymi dostęp zdalny do karty pacjenta i do naszych opisów. Dlatego zdarza się, że często plan leczenia tworzę poza gabinetem. W związku z tym jest to dla mnie bardzo ważna funkcja, aby móc się zdalnie zalogować do karty pacjenta, móc podejrzeć coś napisać, coś dopisać, czasem coś delikatnie zmienić.

Czy widzicie jakieś korzyści po wdrożeniu IQ Dental?

Z punktu widzenia lekarza bardzo ważną funkcją w IQ Dental jest delegowanie zadań. Dzięki modułowi zadań mogę w jasny klarowny sposób zapisać pewne polecenia pozostałym członkom zespołu jednocześnie mając pewność, że te zadania zostaną zrealizowane a dany aparat dla pacjenta w odpowiednim dniu będzie przygotowany. Kolejną taką ważną rzeczą dla mnie jest możliwość tworzenia szablonów planów leczenia. W ortodoncji często plany leczenia powtarzają się a więc w łatwy sposób mogę stworzyć dany szablon np. pod leczenie aparatem stałym, kosmetycznym, metalowym tudzież samoligaturującym lub pod np. leczenie aparatem nakładkowym. Wówczas tworząc plan leczenia dla nowego pacjenta odczytuję go z szablonu nie tracąc przy tym czasu na wprowadzanie każdej pozycji osobno, co jednocześnie jest bardzo użyteczne, dlatego że nie boję się, że którejś pozycji kluczowej pominę a często zdarzało mi się kiedy nie miałem w programach do prowadzenia gabinetu opcji szablonu planu leczenia.
W IQ Dental jest jeszcze jedna fantastyczna funkcja mianowicie ortodoncji, którzy mają gabinety wielospecjalistyczne i zajmują się konsultacją i rozdzielaniem leczenia na innych specjalistów jak na przykład leczenie zachowawcze, endodoncja, chirurgia skorzystają na pewno z funkcji inteligentnego generowania planów leczeń i procedur. Mianowicie wykonując dobrze diagram zębowy program automatycznie w sposób inteligentny tworzy nam ramowy plan leczenia z procedurami, które powinny zostać u danego pacjenta wykonane co zdecydowanie zaoszczędza czas takiego lekarza jak i zwiększa skuteczność, bo po prostu lekarz nie pominie żadnej koniecznej procedury, która u danego pacjenta powinna zostać wykonana.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram